11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG

Ruszyły autobusy z dofinansowaniem

10 kursów uruchomił Powiat Ostrołęcki w ramach rządowego programu wspieranego przez Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Publikujemy rozkłady jazdy linii, których trasy prowadzą przez miejscowości naszej gminy. Rządowy program wspierania komunikacji autobusowej został uruchomiony kilka miesięcy temu. To, który z podmiotów może złożyc wniosek o dofinansowanie zależy ściśle od planowanej trasy przejazdu.

W przypadku połączenia prowadzącego przez kilka gmin bądź do siedziby powiatu (Ostrołęka) z wnioskiem zobowiązany był wystąpić starosta.

Po wspólnych ustaleniach w gronie gmin, starostwa i przedstawicieli przewoźników, Powiat Ostrołęcki wystąpił o 10 kursów dofinansowywanych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, łącznie ok. 300 km połączeń.

Ich przebieg związany jest z potrzebami zgłaszanymi przez mieszkańców i w wielu przypadkach dotyczy miejscowości gdzie wcześniej w ogóle nie kursowały autobusy.

O tym jak będzie wyglądała przyszłość tych połączeń zadecyduje jednak także frekwencja pasażerów, dlatego serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych możliwości komunikacji.

Rozkłady jazdy do pobrania

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!