11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

W gminie Olszewo-Borki działa mobilna aplikacja od MPK Pure Home

Firma MPK Pure Home zajmująca się odbiorem, transportem i utylizacją odpadów, udostępniła mieszkańcom gminy Olszewo-Borki własną mobilną aplikację: MPK Pure Home Moje Odpady. Zadaniem aplikacji jest podpowiadanie mieszkańcom co i kiedy mogą zrobić ze swoimi odpadami.


Podstawowa funkcja to zarządzanie harmonogramem odbioru śmieci – na dzień przed odbiorem danej frakcji, mieszkańcy otrzymują za jej pośrednictwem SMS z przypomnieniem. Dla tych, którym zależy, by śmieci nie leżały na dzikich wysypiskach, stworzono pożyteczną funkcję: gdy dana osoba zauważy, że śmieci są tam, gdzie na pewno nie powinny trafić, np. ktoś rozsypał je w lesie lub na innym ogólnodostępnym terenie, wystarczy zrobić zdjęcie i udostępnić je w aplikacji. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS, pracownicy MPK Pure Home łatwo zlokalizują takie nielegalne wysypisk i w porozumieniu z gminą będą mogli je szybciej usunąć. Informacja przekazana przez mieszkańców pozwoli też szybko powiadomić odpowiednie służby, które mogą odnaleźć i zidentyfikować tego, kto dopuścił się zaśmiecenia środowiska.
Aplikacja ułatwia również zamawianie specjalnych kontenerów budowlanych (KP-7), przeznaczonych na większą partię niestandardowych odpadów – np. poremontowych.
Jak to działa?
Aplikację można pobrać nieodpłatnie z Google Play. Po jej zainstalowaniu, mieszkańcy otrzymują dostęp do następujących funkcji:

  • dostęp do harmonogramu wywozu odpadów online
  • opcja powiadomienia SMS o typie odpadów, które będą odbierane następnego dnia
  • możliwość automatycznego przesłania fotografii nielegalnego składowiska śmieci pod e-adres uprawnionych pracowników
  • łatwe zamówienie kontenera budowlanego KP-7
  • uzyskanie informacji jak segregować odpady
  • zapoznanie się z ciekawostkami dot. odpadów.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!