11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Kiermasz Prac Seniorów

W dniu 1 czerwca 2019 r. podczas Festiwalu Biegowego ZABIEGAJ O-BORKI Dzienny Dom „Senior+” w Olszewie-Borkach zaprezentuje prace, które powstały w ramach zajęć rozwijających. Na kiermaszu będzie można nabyć szkatułki, pudełka na chusteczki, obrazy i inne dzieła wykonane przez podopiecznych Domu Seniora. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Warsztaty dietetyczne w Dziennym Domu „Senior+”

W dniu 15 kwietnia 2019 r. w Dziennym Domu „Senior+” odbyły się warsztaty dietetyczne pod tytułem Zdrowe dania Wielkanocne. W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce pracownicy z sekcji HDiMiPZ (Ewa Gawrońska oraz Milena Romanik-Ciszkowska) przeprowadzili akcję prozdrowotną dot. promocji zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywiania, a także promocję aktywności fizycznej.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy dla podopiecznych DDS

Świat komputerów i internetu nie jest już tajemnicą dla podopiecznych Dziennego Domu „Senior+” w Olszewie-Borkach. Seniorzy odbyli kurs komputerowy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Kompetencje kluczowe niech wypełnią Ci głowę!” realizowany przez PROJECT CREATION, przy współpracy z firmą PREME. Szkolenie miało wymiar 80 godzin i zaowocowało rozwojem kompetencji związanych z korzystaniem z komputera oraz internetu.

Czytaj więcej...

Z życia DDS+

W Dziennym Domu „Senior+” 8 marca obchodziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Panowie zadbali, aby Panie w tym dniu czuły się wyjątkowo, a radosnym nastrojom sprzyjała słoneczna pogoda. Paniom zostały wręczone piękne kwiaty przez Zastępcę Wójta Pana Mariusza Prusaczyka, Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Pana Juliusza Zdanowicza oraz Panów z Dziennego Domu Seniora, którzy obdarowali Panie również słodkimi upominkami.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów-dania świąteczne

W dniu 7.12.2018r w Dziennym Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty z cyklu Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie. Podczas spotkania Seniorzy uczyli się przygotowywać potrawy świąteczne. Dietetyczka podkreślała, iż obecne tempo życia oraz zapominanie o starych tradycjach powoduje że na świątecznym stole coraz częściej królują gotowe potrawy.

Czytaj więcej...

Spotkanie otwarte na temat profilaktyki zdrowia

W dniu 26.10.2018r w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy dotyczące profilaktyki zdrowia z panem mgr Zbigniewem Kołbą. Tematami, które były poruszane były min.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów

19.10.2018 r w Dziennym Domu Senior+ odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z z cyklu "Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie" z dietetyczką Kingą Karalus. Tym razem Seniorzy przygotowywali bezmięsne dania na ciepło. Podczas spotkania można było dowiedzieć się w jaki sposób przygotowywać potrawy z warzyw aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie. Uczestnicy pod kierunkiem Pani Kingi zostali podzieleni na grupy i  sami gotowali.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne: Zdrowe gotowanie to zdrowe odżywianie

Dnia 21.09.2018 r w Dziennym Domu "Senior+" odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z z cyklu "Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie" z dietetyczką Panią Kingą Karalus.Tym razem Seniorzy uczyli się gotować zdrowe i smaczne zupy. Spotkanie składało się z części teoretycznej, w której dietetyczka mówiła jak przygotowywać zupy aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie oraz praktycznej, w której uczestnicy pod kierunkiem pani Kingi sami gotowali.

Czytaj więcej...

Wyjazd Seniorów do Warszawy

W dniu 14.09.2018r w ramach działań Dziennego Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach mających na celu aktywizację podopiecznych zorganizowany został wyjazd do Warszawy. Seniorzy mieli możliwość zwiedzenia wnętrz pałacowych i parku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Odwiedzili również Świątynię Opatrzności Bożej. Zwieńczeniem był spektakl komediowy pt. "Czego nie widać" w teatrze Kwadrat.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów: Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie

W ramach działań dla podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Olszewo-Borkach w dniu 13.08.2018r odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania z dietetyczką-panią Kingą Karalus. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się  przygotowywać różnorodne surówki i sałatki. Mogli dowiedzieć się również jak przyrządzać owoce i warzywa aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie.

Czytaj więcej...

Warsztaty wypieku domowego chleba w DDS+

Dnia 17 lipca 2018r. w Dziennym Domu „Senior+” w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty wypieku domowego chleba na zakwasie metodą tradycyjną z panią dietetyk mgr inż. Kingą Karalus. Podczas tego spotkania pod okiem dietetyka seniorzy mogli od podstaw samodzielnie wykonać zakwas jak również wybić ciasto na chleb na zakwasie.

Czytaj więcej...

Seniorzy w Przystani

W dniu 10 lipca 2018 w  ramach działań realizowanych przez Dzienny Dom "Senior+" w Olszewie-Borkach na rzecz Seniorów z terenu naszej gminy został zorganizowany wyjazd integracyjny do Przystani.

Czytaj więcej...

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców

W dniu 12 lipca 2018r. dzięki inicjatywie Wójta Gminy Olszewo-Borki i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w Dziennym Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie dla mieszkańców z policjantem mł. asp Krzysztofem Kolatorem.

Czytaj więcej...

Warsztaty florystyczne - DDSenior+

W dniu 22 czerwca 2018r w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty florystyczne. Każdy z uczestników mógł wykonać osobiście kompozycję z żywych kwiatów pod kierunkiem instruktorki pani Ireny Łoniewskiej.Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a Dom Seniora w tym dniu zamienił się jak gdyby w kwiaciarnię.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Domu Seniora

W dniu 8 czerwca 2018 r. w ramach wymiany międzypokoleniowej Dzienny Dom "Senior+" w Olszewie-Borkach odwiedziły przedszkolaki z grupy "Zajączki" Przedszkola Samorządowego.

Czytaj więcej...

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!