11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Otwarcie placówki Dzienny Dom “Senior+”

Dnia 30 stycznia 2018r. o godz. 12:00 odbyło się uroczyste otwarcie placówki Dzienny Dom “Senior+” w Olszewie-Borkach. Placówka powstała na poddaszu w przebudowanym budynku dawnego ośrodka zdrowia, przy ul. Wł.Broniewskiego 19.

Gmina Olszewo-Borki zaadoptowała poddasze na działalność nowej placówki i pozyskała środki finansowe z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 będących w dyspozycji Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych oraz zakup wyposażenia dotacja wyniosła 291.522,24 zł, przy koszcie całkowitym 368.901,79 zł. Seniorzy mają do dyspozycji m.in. salę aktywności ruchowej, salę zajęć rozwijających, gabinet terapii indywidualnej i gabinet pielęgniarki. Obecnie z usług placówki korzystają 24 osoby po 60 roku życia.
 
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:

- Krzysztof Szewczyk Wójt Gminy Olszewo-Borki
- Mariusz Popielarz Dyrektor Delegatury w Ostrołęce UMWM
- Stanisław Kubeł Starosta Ostrołęcki
- ks. Krzysztof Dylnicki Proboszcz Parafii Olszewo-Borki
- Mieczysław Szelkowski Wiceprzewodniczący Rady Gminy Olszewo-Borki
- Anna Stepnowska przedstawicielka seniorów

{youtube}y8ahxwoiU44{/youtube}

Galeria zdjęć


Następnie ks. Krzysztof Dylnicki Proboszcz Parafii Olszewo-Borki dokonał poświęcenia pomieszczeń placówki. Wszyscy zebrani mieli przyjemność obejrzeć montaż słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci z grupy Muchomorki z Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach nawiązujący do święta babci i dziadka.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w naszej uroczystości. Wyrażamy przekonanie, iż Dzienny Dom “Senior+” w Olszewie-Borkach to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczności lokalnej na świadczenie usług opiekuńczych dla osób starszych z terenu gminy.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!