11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Dzienny Dom “Senior+” - kalendarium wydarzeń w lutym 2021 roku

W miesiącu lutym z okazji Światowego Dnia Chorego odprawiona została msza święta w intencji seniorów Dziennego Domu”Senior+”. Seniorzy licznie przybyli na poranną mszę do kościoła p.w. N.M.P Królowej Polski w Olszewie-Borkach.

W lutym obchodzony był Tłusty Czwartek. Jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako Zapusty. Z tej okazji seniorzy otrzymali do posiłku słodkiego pączka, jak również pracownicy DD”S+” zostali obdarowani przez seniorów pączkami.

W ramach zdalnych zajęć panie-seniorki uszyły wielkanocnego królika z filcu. Natomiast panowie- seniorzy wykonali podkładki pod kubek lub gorące naczynie. Seniorzy otrzymywali także łamigłówki i ćwiczenia na pamięć i koncentrację.

Zostały uruchomione PRZEPIŚNIKI tj. zeszyty, w których będą zapisywaneprzez panie ulubione przepisy zup, obiadów, sałatek, przystawek oraz ciast, soków i deserów. Aby nasi panowie nie poczuli się pominięci założono inne zeszytyw których będą zapisywać humorystyczne anegdoty, dowcipy, cytaty sławnych ludzi, sentencje, przysłowia... Zeszyty przekazywane między seniorami służyć będą jako inspiracje kulinarne oraz jako materiałypodczas satyrycznych pogawędek.

Jeden z przepisów zapisanych w zeszycie przez naszą seniorkę. Polecamy!

Stałym programem każdego miesiąca są obchody urodzin seniorów urodzonych w danym miesiącu. W tym miesiącu kartki z najlepszymi życzeniami powędrowały do Jubilatów urodzonych w miesiącu lutym.

01.JPG02.JPG03.jpg04.jpg05.JPG06.jpg07.JPG08.JPG09.JPG10.jpg11.JPG12.jpg13.JPG

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!