11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Gminie Olszewo-Borki

Cannot find /sprzatanie_grabowek folder inside /www/olszewo-borki.pl/images/galerie/2016/sprzatanie_grabowek/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.36

7 maja 2015 r. w Przystani minął pierwszy dzień akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w ramach których dzieciaki zwiedziły i zapoznały się z historią Przystani i dworku, "sprawdziły możliwości" placu zabaw oraz wzięły udział w zajęciach z robotyki RoboKids. Galeria zdjęć

Wiosenne sprzątanie Dobrołęki

W sobotę 9 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich mieszkańcy uczestniczyli w akcji "Wiosenne sprzątanie Dobrołęki". W sprzątaniu okolicy wzięło udział 47 mieszkańców. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża. Od przedszkola do emeryta.

Do porządków dzieci nie trzeba było długo namawiać. W kilkanaście minut posprzątały cały teren wokół Remizy OSP w Dobrołęce. Młodzież i inni uczestnicy zgodnie z ustalonym planem sprzątały inne miejsca. Akcja była przeprowadzona wzorowo. Wszystkie osoby biorące udział w akcji zaproszono na ognisko. Dla najmłodszych przygotowano konkursy. W ramach zdrowej rywalizacji starsza młodzież zagrała mecz piłki nożnej z młodszymi dziećmi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody przekazane przez Urząd Gminy w Olszewie-Borkach. Integracja międzypokoleniowa wsi wnosi wiele pozytywnych aspektów do naszej społeczności. Nawet przy tak prostych czynnościach jak sprzątanie zachodzi możliwość poznania siebie wzajemnie. Zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, natomiast ważniejsza jest zmiana świadomości i nawyków mieszkańców. Mamy nadzieję, że inni mieszkańcy Dobrołęki również zauważą taką konieczność i jeszcze liczniej niż w tym roku przyłączą się do "Wielkich Porządków".

 

Szczególne podziękowania składamy najmłodszym uczestnikom akcji: Bartoszowi Tomaszewskiemu, Aleksandrowi, Bartoszowi i Gabrielowi Łaskarzewskim, Gabrieli i Amelii Perzanowskim, Zosi i Marii Milewskim, Wiktorowi Milewskiemu, Milenie Milewskiej, Adrianowi Majkowskiemu, Amandzie Sucheckiej, Natalii Perzanowskiej, Izabeli i Michałowi Głażewskim, Kamili Milewskiej, Oldze i Martynie Hagiemajer, Aleksandrowi i Antoninie Rawa, Szymonowi i Adamowi Kossakowskim, Patrykowi Bączek, Damianowi, Lilianie i Wojciechowi Rosłon, Laurze Olkowskiej oraz Wiktorii Anastassopoulu.


Dnia 9 maja 2015 roku o godzinie 14.00 na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Grabówku odbyły się rozgrywki sportowe :

- Turniej piłki nożnej

- Tenis ziemny

- gry, konkursy i zabawy sportowe

Na wszystkich uczestników czekały nagrody a zwycięska drużyna otrzymała puchar. Dla uczestników zorganizowany był poczęstunek : kanapki, ciasto i napoje.


Do akcji pn. "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" dołączyli również mieszkańcy Rataj, Żebry-Chudka, Rżańca oraz Nakieł. Dla młodzieży i dorosłych a boiskach zostały przeprowadzone rozgrywki w koszykówkę i siatkówkę, natomiast dla młodszych uczestników odbywały się gry i zabawy. Każdy otrzymał drobny upominek a zwycięskie drużyny puchary. Dla wszystkich został zorganizowany poczęstunek.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!